Hotele butikowe w Nowym Jorku
Poszukujesz nietuzinkowych noclegów w Nowym Jorku? Oferta hotelowa tego miasta odpowie na potrzeby każdego rodzaju turysty. W artykule poniżej skupiamy się jednak na jej specyficznym segmencie. Poznaj niektóre hoteli butikowych w Nowym Jorku.
Lobby modnego hotelu The Collecitve Paper Factory na Long Island.
Pojęcie „hotel butikowy”, od angielskiego zwrotu boutique hotel, na dobre zagościło już w słowniku turystów, którzy cenią sobie jakość zakwaterowania podczas podróży. Oznacza obiekt w wysokim standardzie, często wręcz luksusowy, nienależący jednak do żadnej z dużych, znanych sieci hotelarskich.
Zarezerwuj hotel w Nowym Jorku.
Znane także pod określeniem lifestyle hotels, hotele butikowe kierują swoją ofertę do klienta niszowego, poszukującego wysokiej jakości i oryginalnego charakteru zakwaterowania. Choć z definicji każdy hotel butikowy jest inny, niepowtarzalny, cechą wspólna wszystkich jest kameralny charakter i dyskretna elegancja. Tego typy hotele często wybierane są przez zakochane pary, artystów poszukujących inspirujących miejsc do pracy czy też seniorów, którym zależy na spokoju; rzadziej przez rodziny z dziećmi.
Koncept boutique hotels narodził się w latach 80-tych ubiegłego stulecia, w dużych miastach Wielkiej Brytanii i Stanów Zjednoczonych, gdzie eleganckie, często zabytkowe budynki w popularnych rejonach turystycznych, przekształcane zostały w niewielkie zazwyczaj, jednak wysokiej klasy hotele. W wielu przypadkach nad ich wystrojem czuwali znani architekci i projektanci wnętrz, gwarantując unikalny charakter i wysoką jakość na poziomie najmniejszych nawet detali, zarówno wyposażenia, jak i świadczonych usług.
Za pierwsze w kategorii boutique hotels uchodzą The Blakes Hotel w Londynie i Bedford w San Francisco. Nowa forma zakwaterowania spotkała się z entuzjastycznym przyjęciem ze strony gości, oferując interesującą alternatywę w segmencie luksusowego zakwaterowania. Nowa moda szybko rozprzestrzeniła się na całym świecie. Obecnie spotkać je można w każdym większym mieście; zwiększyła się także ich dostępność dla przeciętnego „śmiertelnika”. Choć nadal stawiają one na wysoką jakość i dbałość o szczegóły, koncept rozszerzony został także o hotele klasy średniej, w przystępniejszych cenach.
Hotele butikowe w Nowym Jorku
Oferta hoteli typu lifestyle Nowym Jorku jest olbrzymia i stale rozszerza się o nowe obiekty. Poniżej przedstawiamy zaledwie kilka przykładów hoteli, które przykuły naszą uwagę. Uwaga: wskazane ceny są orientacyjne i dotyczą sezonu letniego.
The Library Hotel – jak wskazuje nazwa, książki są motywem przewodnim w dekoracji tego urokliwego hotelu, położonego w sąsiedztwie Bryant Park (przy 299 Madison Avenue) – znajdują się zarówno w lobby, jak i w każdym z pokoi. W sumie „na wyposażeniu” hotelu jest ich aż około 6000. Każde z 10 pięter utrzymane jest w innej stylistyce. Na podobieństwo działów bibliotecznych znaleźć tu można piętro botaniczne, matematyczne, muzyczne, czy też dedykowane poezji, a nawet literaturze erotycznej (!).
Recepcja i lobby The Library Hotel.
Pokój dwuosobowy zarezerwować można tu zazwyczaj od około $260 za dobę.
The Greenwich Hotel – choć położony poza granicami Nowego Jorku, bo w dzielnicy Hoboken (przy Greenwich Street 377), w stanie New Jersey, na lewym brzegu rzeki Hudson, Greenwich Hotel jest łatwo osiągalny z Manhattanu. Oferujący 88 pokoi budynek wzniesiony został w 2005 roku w industrialnym, surowym stylu wtapiającym się w architekturę przemysłowej w przeszłości dzielnicy.
Ceglana elewacja i bujna zieleń tworzą zaskakująco przytulną atmosferę – patio The Greenwich Hotel.
Atrakcją należącego częściowo do Roberta De Niro hotelu jest inspirowane japońską kulturą Shibui Spa.
Ceny za dobę pobytu zaczynają się od około $650 od osoby. Rosną znacząco w weekendy i w okresie okołoświątecznym.
Merrion Row Hotel – położony w samym sercu Manhattanu, tuż nieopodal Times Square (na zbiegu 119 W i 45th St) hotel jest prawdziwą oazą spokoju, pozwalającą odetchnąć od zgiełku ulicy i turystycznych tłumów. Inspirowany jest architekturą Dublinu i irlandzką gościnnością. W przeciwieństwie do ocierających się często o kicz w swoim wystroju irlandzkich pubów Merrion Row stanowi kwintesencję dobrego smaku i stonowanej elegancji.
Dużą popularnością cieszy się hotelowa restauracja, Merrion Row Public House, serwująca dania kuchni irlandzkiej w nowoczesnym wydaniu.
Restauracja w Merrion Row.
Ceny pokojów 2-osobowych zaczynają się od około $300 za dobę. Nie jest to wygórowana kwota biorąc pod uwagę dogodną lokalizację i standard.
Ace Hotel New York – usytuowany w dzielnicy NoMad (20 W 29th St), pomiędzy dwoma z najbardziej emblematycznych budynków Manhattanu, Empire State Building i Flatiron i Flatiron Building, Ace Hotel jest jednym z najbardziej hipsterskich hoteli Nowego Yorku. Jego lobby za dnia pełniące funkcję przestrzeni coworkingowej, po zmroku zaś klubu nocnego wypełniają zarówno turyści, jak i piękni, modni i młodzi nowojorczycy.
Funkcjonalne wnętrze, minimalistyczna, choć fantazyjna dekoracja pokoju Ace Hotel NY.
Pokój dwuosobowy wynająć tu można już od około $240 za dobę.
The Maritime Hotel – hotel, którego wystrój inspirowany jest morzem i okrętami wznosi się w Meatpacking District, dzielnicy położonej nad rzeką Hudson. Wszystkie pokoje oferują widok na rzekę oraz położone na przeciwnym brzegu New Jersey poprzez okrągłe, jak na statkach, okna.
Pokoje The Maritime Hotel przypominają kajuty statku.
W wystroju hotel dominuje drewniana boazeria, nadająca mu przytulny charakter.
Ceny za pokój dwuosobowy zaczynają się od około $250 za dobę.
NU Hotel Brooklyn – turystów, którzy wolą uciec od zgiełku Manhattanu, nie oddalając się jednak zbytnio od największych atrakcji Nowego Jorku, zainteresuje być może ten nowoczesny i funkcjonalny hotel położony w dzielnicy Brooklyn (przy 85 Smith Street). W jego sąsiedztwie znajduje się kilka linii metra, umożliwiających szybkie dostanie się na Manhattan, oraz hala sportowa Barclays Center.
Pokoje NU Hotel zdobią murale wykonane przez brooklyńskich artystów.
Dwupokojowy pokój wynająć można od około $180; w cenę wliczone jest śniadanie i wynajem rowerów.
Czytaj także: